Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

№ 4 (25) 2017

 

Пилипець Я. Д.


Інформація про автора:
КЗ Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», м. Львів, Україна


n25s12 fig1

Упродовж двох днів червня 2017 року група українських лікарів із Харкова, Львова та Полтави перебувала з візитом у м. Бонн (Німеччина), головною метою якого було ознайомлення з роботою відділення екстреної медичної допомоги Університетської клініки м. Бонн та заводу компанії «Miesen», яка спеціалізується на виробництві машин для екстреної медичної допомоги, автомобілів рятувальних служб і транспортних засобів для людей з обмеженими можливостями.


УДК 614.2:617.7–001.4:355.72

 

Жупан Б. Б.


Інформація про автора:
Національний військово-медичний клінічний центр «ГВКГ», м. Київ, Україна


Резюме. У статті наведено аналіз структури ушкоджень органа зору у військовослужбовців в умовах антитерористичної операції. Проведено поглиблений аналіз організаційних, діагностичних та лікувальних заходів спеціалізованої офтальмологічної допомоги на етапах медичної евакуації. Висунуто пропозиції щодо об’єму надання медичної допомоги на етапах медичної евакуації та інших заходів у вдосконаленні медичного забезпечення поранених.

Ключові слова: орган зору, пошкодження, антитерористична операція.


Вступ

Збереження очей і зору військовослужбовців – надзвичайно важливе завдання. Хоча ділянка очей невелика й не перевищує 0,1 % загальної поверхні тіла людини, травми ока становлять 6 % від усіх випадків поранень у бойових умовах [1].

За даними наукових літературних джерел [2, 3], під час надання спеціалізованої офтальмологічної допомоги (СОД) найбільш пріоритетне значення має відкрита травма ока (ВТО). Разом із цим украй тяжка ВТО і закрита травма ока (ЗТО) в літературі представлені менш широко, хоча на них припадає близько половини ушкоджень органа зору.

Так, за даними деяких авторів [4, 5], руйнування очного яблука (РОЯ) становить досить високий відсоток у структурі ВТО, зокрема серед поранених в Афганістані – до 10,4 %, на Північному Кавказі – до 9,5 %. Проте до теперішнього часу питання про місце проведення остаточної спеціалізованої діагностики, про прийняття рішення щодо хірургічного лікування згаданих ушкоджень, а також про терміни косметичного протезування остаточно не вирішені. При цьому РОЯ як класифікаційна категорія досі не визначена в сучасній Міжнародній класифікації ВТО (ISOТ).


УДК 615.273+615.038

 

Головач І. Ю.


Інформація про автора:
Клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами, м. Київ, Україна


Резюме. Біологічно подібні лікарські засоби (біосиміляри) стали реальністю в Європейському Союзі, Сполучених Штатах Америки та інших країнах, зокрема в Україні. Незважаючи на встановлений законодавчий шлях впровадження біосимілярів в Європейському Союзі з 2005 року, посилення контролю за їх розробкою та ліцензуванням, багато клініцистів неохоче розглядають біосиміляри як варіант лікування для пацієнтів. Основні проблеми, що виникають у зв’язку з біоаналоговими препаратами, пов’язані з їх фармакологічною якістю, безпекою (особливо імуногенністю), ефективністю (зокрема в екстраполятивних показниках) та взаємозамінністю. Чітке розуміння наукових принципів біологічноаналогічної концепції та доступу до об’єктивної інформації про ліцензовані біосиміляри є важливим для лікарів відносно прийняття інформованих і зважених рішень щодо лікування пацієнтів. У цій статті розглянуто питання можливості застосування біосимілярів низькомолекулярних гепаринів у клінічній практиці. Наведені дані щодо біоеквівалентності та взаємозамінності біоаналогового препарату еноксапарину натрію «Фленокс» до оригінального препарату «Клексан». Якість еноксапарину натрію «Фленокс» регулюється вимогами власної специфікації та відповідає фармакопейним вимогам. Клінічні випробування підтвердили високу ефективність та безпеку застосування цього препарату.

Ключові слова: біосиміляри, оригінальний препарат, взаємозамінність, біоеквівалентність, низькомолекулярні гепарини, Фленокс.


УДК 617–001–036.82

 

Гур’єв С. О.1, Кушнір В. А.1, Сацик С. П.1, Резніченко Ю. В.2, Кушнір Г. П.3


Інформація про авторів:
1ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України», м. Київ, Україна
2Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, м. Київ, Україна
3КЗ «Центральна поліклініка Дарницького району», м. Київ, Україна


Резюме. У статті проаналізовано структуру інвалідності постраждалих із травмою хребта внаслідок дорожньо-транспортних пригод (ДТП), оскільки рівень травматизму, смертності та інвалідизації внаслідок травм у разі ДТП лишається серйозною проблемою в Україні та багатьох країнах світу.

Багаторічні дослідження постраждалих із множинними пошкодженнями та ізольованою травмою хребта на базі відділень Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (2006–2015 рр.) на підставі рангового аналізу свідчать, що є безпосередній причинно-наслідковий зв’язок між тяжкістю травматичних ушкоджень та рівнем інвалідизації.

Ключові слова: травма хребта, інвалідизація, дорожньо-транспортна пригода.УДК 616.718.41–001.514–08–035–089.2

 

Бурлука В. В.1, Анкін М. Л.2, Максименко М. А.3, Дорош В. М.4, Трофімова К. П.3


Інформація про авторів:
1Українська військово-медична академія, м. Київ, Україна
2Київська обласна клінічна лікарня, м. Київ, Україна
3ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України», м. Київ, Україна
4Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, м. Київ, Україна


Резюме. У статті висвітлено можливі ускладнення неінфекційного та інфекційного характеру в постраждалих із нестабільними пошкодженнями таза при політравмі. Окрім цього, запропонована диференційна хірургічна тактика лікування на основі оцінювання тяжкості травми, прогнозу перебігу травматичної хвороби залежно від її періодів, що дозволило покращити кінцевий результат лікування та зменшити прояви декомпенсованого травматичного шоку в основній групі дослідження.

Ключові слова: постраждалий, політравма, нестабільні пошкодження таза, травматична хвороба, інфекційні та неінфекційні ускладнення.logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2019. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur