Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

Гера Л. П., Пилипець Я. Д.

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, м. Львів, Україна

«Той, хто врятував одне життя, врятував цілий світ» (Mishnah Sanhedrin)

Резюме. Питання надання екстреної медичної допомоги на дошпитальному етапі як медичними, так і немедичними працівниками, постало дуже актуально та гостро. У світлі останніх подій, що розвивались в Україні, з'явилось багато нових вимог та потреб до такого навчання, різко збільшилась кількість громадян-немедиків, які хочуть навчитись допомагати як собі, так і іншим за виникнення станів, що загрожують життю та здоров'ю людини. На прикладі організації та функціонування навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру медицини катастроф показано користь запровадження європейського підходу в системі навчання та підготовки персоналу для надання медичної та домедичної допомоги в разі настання невідкладних станів чи дій у осередках екстрених подій.

Ключові слова: екстрена медична допомога, медицина катастроф, навчання та підготовка медичного та немедичного персоналу.

The role of the Lvіv Regional Center for emergency medical care and medicine of catastrophes in the preparation of specialists for providing assistance to victims in emergency situations

ВСТУП

Здоров’я кожної людини, її благополуччя, надання, за потреби, повного об’єму якісної допомоги в разі виникнення екстрених ситуацій − це пріоритетне завдання урядів усіх країн. Використовуючи передові досягнення, світова та європейська спільноти зробили значні кроки в цьому напрямку (рисунок 1).

Зареєструйтесь або ввійдіть для перегляду повного тексту статті

logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2019. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur