Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

Под редакцией: T. Kjellström, B. Norrving, A. Shatchkute

ВВЕДЕНИЕ

К истории вопроса

Инсульт является одной из ведущих причин смерти и инвалидности в Европе. По мере старения населения Европы бремя этого заболевания для общества будет становиться все тяжелее.

В ноябре 1995 года в г. Хельсингборг ( Швеция) состоялась Общеевропейская конференция по достижению консенсуса в отношении ведения инсульта. Конференция была созвана для изучения новейших знаний, основанных на фактических данных в области ведения инсульта, и постановки целей, которые должны были быть достигнуты к 2005 году. Конференция была организована Европейским региональным бюро Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) и Европейским советом по инсульту совместно с Европейской федерацией неврологических обществ, Международным обществом по борьбе с инсультом, Европейским отделением Всемирной конфедерации физической терапии и Всемирной федерацией специалистов по трудотерапии. Принятая на этой конференции Хельсингборгская декларация о ведении инсульта была опубликована в 1996 году в Journal of Internal Medicine [1].

 

РЕКОМЕНДОВАНО

наказом Міністерства охорони здоров’я України

від 3 серпня 2012 р. №602

 

Сучасні принципи діагностики та лікування хворих

із гострим ішемічним інсультом та ТІА.

Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах

(ВИТЯГ)

2. НАДАННЯ ДОПОМОГИ ХВОРИМ З ІНСУЛЬТОМ НА ДОГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ

 

Коментар робочої групи

 

Концепція «час = мозок» означає, що допомога при інсульті повинна бути екстреною. Від якості та своєчасного надання цієї допомоги залежить здоров’я, а в багатьох випадках – і життя людини. Надання адекватної, ефективної та кваліфікованої допомоги можливе лише за умов своєчасної діагностики та лікуванні цієї патології. Проте, навіть тривала праця в якості лікаря медицини невідкладних станів не дозволяє накопичити достатню кількість необхідних для цього практичних навичок, враховуючи стрімкий перебіг світового і вітчизняного досвіду надання медичної допомоги. Крім того, для досягнення кращих результатів інсульту необхідна продуктивна співпраця служби швидкої медичної допомоги (СШМД), неврологічної і нейрохірургічної служб, організація ургентного поетапного інструментального обстеження і лікування за загально-прийнятими стандартами, яких в Україні, нажаль, ще немає. СШМД повинні мати відповідні протоколи для швидкого оцінювання стану хворих, лікування та транспортування. Основні напрямки догоспітальної допомоги полягають у швидкому розпізнаванні інсульту; виключенні супутніх захворювань, що можуть імітувати інсульт; стабілізації стану хворого та його швидкому транспортуванні до відповідної лікувальної установи з її попереднім повідомленням про прибуття. Такі стратегії як телемедицина та повітряний медичний транспорт, можуть збільшити доступність тромболітичної терапії у віддалених районах та сільській місцевості. Необхідне створення клінічних настанов та транспортних протоколів для забезпечення оптимального лікування на всіх етапах медичної допомоги. До теперішнього часу у нашій країні вони відсутні.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 3 серпня 2012 р. №602

Київ

Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги

при ішемічному інсульті

 

На виконання наказу Міністерства охорони здоров'я України №597 від 19.09.2011 «Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року»

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити уніфіковані клінічні протоколи медичної допомоги, розроблені на основі адаптованих клінічних настанов «Реабілітація, профілактика і лікування ускладнень та планування виписки при ішемічному інсульті», «Рекомендації щодо ведення хворих з ішемічним інсультом та транзиторною ішемічною атакою», «Сучасні принципи діагностики та лікування хворих із гострим ішемічним інсультом та ТІА», як джерел доказової інформації про найкращу медичну практику, що додаються:


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2017. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur