Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

№5-6 (16) 2015

УДК 616–083.88+614.2

Об’єктивні, нормативні та юридичні реалії впровадження парамедицини в екстреній медичній допомозі України

 

Стрельников М. О.

Українська військово-медична академія, м. Київ, Україна


 Резюме. Не завжди те, що, на перший погляд, виглядає більш дешевим, лишається таким після проведення економічного та правового аналізу. Реформування системи екстреної медичної допомоги в Україні щоразу наштовхується на бажання «буквально» запозичити іноземний досвід, зробити все абсолютно схожим на сусідів, зокрема на Сполучені Штати Америки. На жаль, за таких намагань абсолютно не враховують історичний шлях розвитку вітчизняної медицини, яка має свої традиції та відповідний практичний досвід (і не обов’язково негативний). Приведення до єдиного – нехай, на перший погляд, «світового» зразка – не завжди є корисним, бо це пов’язано з високими економічними витратами. З огляду на досвід деяких країн, зокрема Ізраїлю, можна констатувати, що шляхи реформування можуть бути проектовані з урахуванням власного розуміння, досвіду й економічної доцільності.

Ключові слова: екстрена медична допомога, домедична допомога, фельдшер, парамедик.


ВСТУП

Перш ніж перейти до розгляду основ організації та цивільно-правового забезпечення діяльності немедичних працівників, слід навести деякі визначені законодавством дефініції.

Медичну допомогу надають відповідно до медичних показань професійно підготовлені медичні працівники, які перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров’я, що забезпечують надання медичної допомоги згідно з одержаною відповідно до закону ліцензією в установленому законом порядку та можуть перебувати з цими закладами в цивільно-правових відносинах [2].


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2016. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

Joomla inotur