Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

№ 3 (24) 2017

НОВИНИ/ПОДІЇДаниленко Н., прес-секретар, журналіст
КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», м. Суми, Україна


 

Упродовж трьох днів (з 31 травня по 2 червня 2017 року) на Сумщині проходив масштабний захід – Всеукраїнські змагання бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги з міжнародною участю «Сумські медичні ралі – 2017» та науково-практична конференція з питань надання екстреної медичної допомоги та діяльності служби медицини катастроф у зоні АТО, в яких взяли участь 36 команд з України, Литви та Казахстану.

Організатори змагань – Міністерство охорони здоров’я України, Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України, Сумська обласна державна адміністрація, Управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації та комунальний заклад Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

 

Наднапружена підготовка

Чому ці представницькі змагання вирішили проводити в Сумах? Це вже традиція – щороку в Україні в одній із областей відбувається такий Всеукраїнський чемпіонат. На минулорічних змаганнях, які проходили в Харкові, команда Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виборола почесне третє місце. Оскільки в тих містах, команди-представниці яких посіли два перших місця, уже проходили подібні змагання, місцем проведення медичних ралі – 2017 було обрано Сумщину, а точніше – місто Суми та дитячий табір відпочинку «Зоряний» ПАТ «Сумихімпром» (с. Вільшанка Сумського району).

Спершу цей захід планували провести в серпні, але потім його перенесли на кінець травня, щоб скористатися нагодою й залучити до цих змагань американських лікарів-тренерів, які перебували в цей час в Україні. Сказати, що підготовка була напруженою, – це не сказати нічого, адже необхідно було у стислі строки вирішити безліч важливих питань. До підготовки були залучені всі організатори змагань. Розпорядженням голови Сумської облдержадміністрації створено організаційний комітет, розроблено план заходів. На проведення чемпіонату ОДА виділила 200 тисяч гривень, також кошти надали міська влада та спонсори. З розумінням поставилася до цієї події Сумська райдержадміністрація, яка організувала ремонт дороги від обласного центру до Вільшанки, а також виділила кошти на призи для переможців. Не лишилися осторонь цих заходів і обласний комітет профспілки працівників охорони здоров’я, ПАТ «Сумихімпром» та ін. Працівники Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на чолі з його директором Анатолієм Александренком протягом останнього місяця без перебільшення працювали в цілодобовому режимі, зважаючи на найменші дрібниці. Зрештою, завдяки спільним зусиллям вдалося підготуватися до гідного проведення змагань.

n24s12 pic1

 Фото 1. Прапори країн-учасниць

 

n24s12 pic2

Фото 2. Литовська команда

АНАЛІЗ ЗАВДАНЬУДК 614.88:37.018.46


Крилюк В. О.1, д-р мед. наук, завідувач відділення підготовки інструкторів
Гудима А. А.2, д-р мед. наук, проф., завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини
Гур’єв С. О.1, д-р мед. наук, проф., заступник директора з наукової роботи
Кузьмін В. Ю.1, доц. кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки
Максименко М. А.1, канд. мед. наук, ст. наук. співроб.
Кузьмінський І. В.1, лікар з медицини невідкладних станів
Цимбалюк Г. Ю.2, лікар з медицини невідкладних станів
Перевізник Б.2, студент
Федосєєва О. В.3, викладач, лікар-хірург
Бигар І.2, студент
Кошарський Д.2, студент
Гудима А.2, студент
1ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», м. Київ, Україна
2ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України», м. Тернопіль, Україна
3Черкаська медична академія, м. Черкаси, Україна


Резюме. На основі даних протоколів оцінювання команд, які брали участь у ІІ Всеукраїнському зимовому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Кременецькі медичні ралі – 2017» проведено узагальнений аналіз правильного виконання завдань.

Ключові слова: екстрена медична допомога, змагання, уніфіковані протоколи, алгоритми.

ДОСВІД ІЗ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИКлоусон Дж. Дж., лікар


 

У запропонованому документі висвітлена Позиція, опрацьована членами Національної асоціації лікарів екстреної медичної допомоги (National Assocіation of EMS Physicians, NAEMSP), що базується на узгодженому документі (Consensus Document), котрий стосується диспетчеризації екстреної медичної допомоги (Emergency Medical Dispatching).

Вступ

Диспетчеризація медичної допомоги (Medical Dispatching) стала останнім важливим елементом надання екстреної медичної допомоги (ЕМД) на догоспітальному етапі, що потребує осмислення та розвитку. «Стан здоров’я» багатьох систем екстреної медичної допомоги (ЕМД, EMS) можна оцінити, виходячи з того, наскільки вони відповідають фаховому вдосконаленню, протоколам та керівництвом диспетчерами. Включення лікарів ЕМД у мережу диспетчеризації – справа відносно нова, але безумовно важлива. З цих причин Національна асоціація лікарів ЕМД зайняла саме таку Позицію стосовно диспетчеризації екстреної медичної допомоги.

ДОСВІД ІЗ ПРАКТИКИУДК 616.127–005.8–085.22–039.74


Іщейкін К. Є.1, д-р мед. наук, професор
Настрога Т. В.1, канд. мед. наук, доцент
Лавренко О. С.2, головний лікар
Ткач Л. І.1, 2, асистент кафедри, завідувач дистанційного консультативного телеметричного центру
Люлька Н. О.1, канд. мед. наук, доцент
1Кафедра внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з шкірними та венеричними хворобами, ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія», м. Полтава, Україна
2КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», м. Полтава, Україна


Резюме. У статті наведені результати узагальненого практичного досвіду застосування тромболітичної терапії на догоспітальному етапі бригадами КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» за 2007–2016 рр. у хворих з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST. Основним фібринолітичним препаратом, що найбільш часто й ефективно застосовується виїзними бригадами під час надання допомоги хворим з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST протягом перших 12 годин від моменту виникнення є тенектеплаза.

Ключові слова: тромболітична терапія, тенектеплаза, гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST.

ДОСВІД ІЗ ПРАКТИКИУДК 614.88


Бондарчук Г. В.1, канд. мед. наук, заступник начальника
Люлько О. М.1, канд. мед. наук, завідувач сектору мобілізації та режимно-секторної роботи
Шурма І. М., канд. мед. наук
Забашта В. Ф.2, директор
Руденко М. О.3, головний лікар
1Управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, м. Харків, Україна
2Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», м. Харків, Україна
3Комунальний заклад охорони здоров’я Балаклійської районної ради «Балаклійська центральна клінічна районна лікарня», м. Балаклія, Україна


Резюме. На підставі реальних подій, що відбувалися, починаючи з 23 березня 2017 року, коли в результаті вибухів і пожежі на складах боєприпасів в м. Балаклія Харківської області виникла необхідність термінової евакуації значної частини населення м. Балаклія, готовності до можливого надання екстреної та невідкладної медичної допомоги в разі масового звернення постраждалих, підтверджена доцільність функціонування обласної служби медицини катастроф як єдиної юридичної особи «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». У статті проведено аналіз дій служби «103» під час аналогічної ситуації 27 серпня 2008 року під час пожежі на військовому арсеналі в м. Лозова, коли обласна служба медицини катастроф була представлена окремими формуваннями в районах і містах області та перебувала в підпорядкуванні міських (районних) лікарень.

Ключові слова: надзвичайна ситуація, служба медицини катастроф, екстрена медична допомога.


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2019. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur