Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

 

Кабінет міністрів України виділив на забезпечення швидкої медичної допомоги 2 000 млн. грн. за бюджетною програмою КПКВ 2301380 «Розвиток  служби екстреної медичної допомоги (придбання медичного автотранспорту) у  Вінницькій,  Дніпропетровській,  Донецькій  областях  та м. Києві».  Міністерство охорони здоров’я закупило безпрецедентну за всі роки незалежності кількість спеціальних автомобілів медичної допомоги: 216 автомобілів для екстреної швидкої медичної допомоги на базі «Пежо Бокстер» (тип В) та  70 реанімобілів  на базі «Форд  транзит» (тип С).  Усі закуплені автомобілі повністю відповідають умовам національного стандарту України ДС т У 7032:2009 «Колісні транспортні засоби. Автомобілі швидкої медичної допомоги та їхнє устаткування. технічні вимоги та методи випробування».


За словами головного лікаря Київської міської станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф Анатолія Вершигори, медичне оснащення всіх санітарних машин є найсучаснішим. В автомобілях встановлена сучасна апаратура для проведення серцево-легеневої реанімації. Це електрокардіографи, дефібрилятори, монітори, дихальна апаратура відомих фірм та допоміжні засоби. У комплекті – транспортні комплекти для надання допомоги пацієнтам. Крім того, усі забезпечені киснем у великому обсязі. Також у машинах сучасний салон, який підвищує комфортність для пацієнта і персоналу, який там працює. У ньому ергономічне розміщення обладнання. Весь медперсонал, який працюватиме на «швидких», пройде спеціальні навчання-тренінги з фахівцями медичних фірм. Завдяки отриманим автомобілям, медики зможуть надавати допомогу більш оперативно та якісно. Розповідає Віра Володимирівна Вінник, яка 12 років працює лікарем Київської міської станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф. На різних автомобілях та з різним обладнанням доводилося мати справу. Бувало навіть таке, що для виїзду швидкої допомоги водій і вся бригада скидалися грошима, щоб купити запчастину. Зі слів Віри Володимирівни, нове авто швидкої допомоги подобається всім: і зручністю, і особливо комплектацією. Хоча є одне життєве зауваження: непогано було б встановлювати невеликий поручень для літніх людей. Та цю незначну незручність, на нашу думку, компенсує відчуття того, що з основним завданням – наданням екстреної медичної допомоги – бригада справиться з успіхом. Радує те, що виробляють та комплектують ці надсучасні автомобілі швидкої допомоги саме в Україні. А це не тільки робочі місця в державі, а ще й можливість оперативно реагувати на такі невеликі зауваження людей, які експлуатують цей сучасний комплекс для надання екстреної  медичної допомоги. Виробник цих автомобілів швидкої допомоги європейського рівня – українська фірма «КРАС». Зауважимо, що майже всі прийняті МОЗ автомобілі спроектовано, зроблено та укомплектовано саме цією фірмою.

Фірма «КРАС» спеціалізується на виробництві автомобілів  швидкої медичної допомоги спеціального призначення,  які використовуються для надання медичним персоналом висококваліфікованої лікувальної допомоги потерпілим чи хворим при невідкладних і життєво небезпечних станах на місці події та при транспортуванні. Здійснення цих заходів можливе за допомогою розміщення в автомобілі спеціального медичного обладнання.
Конструкція автомобіля забезпечує зручну (з надійною фіксацією) установку нош для хворих і потерпілих, розміщення необхідного спеціального медичного обладнання, медикаментів, зручність входу і виходу, розміщення медичного персоналу, вільний доступ до хворих і потерпілих під час руху, високу швидкість і плавність руху автомобіля. Автомобіль має розпізнавальні кольори, знаки, написи, спеціальну звукову і світлову сигналізацію. Має високу прохідність, може бути використаний на дорогах усіх категорій. До ходових якостей, зовнішнього оформлення, висоти і корисної площі салону, мікроклімату, освітлення, обладнання автомобіля швидкої медичної допомоги пред’являються спеціальні вимоги. Вони передбачають: високу швидкість, м’який, позбавлений вібрації хід (хороша амортизація), підвищену прохідність, зручність для транспортування потерпілих і роботи персоналу.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС АВТО

 • повне облаштування салону, шафа на всю довжину з лівого боку;
 • верхня панель із пластика ABS з кронштейном для інфузійної стійки та поручнем;
 • системи кондиціювання та обігріву салону;
 • покриття підлоги – поліуретан;
 • сидіння по довжині салону з шухлядами для обладнання;
 • відділ правої стіни з контейнером для обладнання;
 • складне сидіння для лікаря;
 • комплект світлової сигналізації;
 • флуоресцентна розмітка на зовнішніх поверхнях;
 • екрановане скло – напівпрозора плівка;
 • повна тепло та звукоізоляція салону;
 • інвертор 500 Вт для забезпечення живлення 220В, додатковий акумулятор для 
  медичного обладнання та зарядний пристрій з розетками живлення 220В та 12В;
 • система подачі кисню з балоном;
 • система підведення електроживлення з вольтметром;
 • електронний розподілювач дезінфікуючих засобів.

МЕДИЧНЕ  ОБЛАДНАННЯ (В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД МОДИФІКАЦІЇ):

 • набір для надання першої допомоги;
 • пластикова іммобілізаційна ноші-плита;
 • ноші, що складаються;
 • плита витяжна для спинного відділу;
 • комплект шин;
 • комірець;
 • комплект універсальний іммобілізаційний;
 • стенд для інфузій мобільний з базою із нержавіючої сталі;
 • насоси шприцеві інфузійні;
 • комплект дренажний;
 • санітарна сумка для надання першої допомоги;
 • дефібрилятор-монітор;
 • система моніторингу стану пацієнта;
 • апарат для вимірювання кров’яного тиску;
 • набір для контролю рівня глюкози у крові; електрокардіограф.

Отже, сміливо можна сказати, що фірма «КРАС» – повноцінний вітчизняний виробник спеціальних медичних автомобілів, яким освоєно виробництво автомобілів швидкої медичної допомоги на базі автомобіля MERCEDES Sprinter, Peugeot Boxer, Ford Transit та інших шасі. Згідно з класифікацією ДСТУ 7032 автомобілі виготовляються таких типів: А, А1, В, С.
Тип А та А1 – автомобіль швидкої медичної допомоги обладнано для транспортування пацієнтів, стан яких не передбачає змін, що можуть спричинити перехід у стан екстрених пацієнтів.
Тип B – автомобіль екстреної швидкої допомоги, який розроблено і обладнано для транспортування та здійснення основного медичного догляду і
нагляду за пацієнтами.
Тип С – реанімобіль, автомобіль швидкої медичної допомоги, який розроблено та обладнано для транспортування та здійснення ускладненого догляду і нагляду за пацієнтами у важкому стані.
Автомобілі відповідають національному стандарту ДСТУ 7032:2009, що є ідентичним до Європейського стандарту DIN EN 1789 «Медичні транспортні засоби та їхнє устаткування», який повністю визначає вимоги до таких транспортних засобів з метою ефективного та довгострокового використання в медичній практиці. Крім того, слід зазначити, що база автомобіля має усі гарантійні терміни, які надає завод-виробник шасі. 
Враховуючи те, що світова криза змушує нашу країну зі споживача ставати виробником, є  сенс розвивати вітчизняне виробництво автомобілів швидкої медичної допомоги, медичної техніки, апаратури та інших виробів медичного призначення для потреб медичної допомоги України.

Сергій Костюк

Понравилась статья? Внесите сумму, по Вашему усмотрению, для поддержания работы портала. Оплатить

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2016. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

Joomla inotur