Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

Мета створення Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф це надання доступної безоплатної, своєчасної та якісної екстреної (швидкої) медичної допомоги, у тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків. Персонал центру забезпечує медико-санітарний супровід масових заходів та заходів за участю осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона. Центр забезпечує взаємодію з аварійно-рятувальними підрозділами міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, здійснює медичну практику, надає виїзну консультативну медичну допомогу у випадках групової та масової госпіталізації людей, захворілих в наслідок надзвичайних ситуації техногенного або природного характеру, епідемічних спалахів, коли медичні установи неспроможні забезпечити надання хворим або постраждалим своєчасної кваліфікованої медичної допомоги власними силами.

 

Цілодобово приймає виклики та надає, також, цілодобову допомогу населенню Миколаївської області.

Також центром координується робота бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги та закладів охорони здоров’я. Проводиться щоденний моніторинг щодо безперебійної роботи та дотримання нормативу прибуття, надання кваліфікаційної медичної допомоги населенню, забезпеченості лікарськими засобами, виробами медичного призначення бригад есктреної (швидкої) медичної допомоги.

У випадках якщо медичні установи неспроможні забезпечити надання хворим або постраждалим кваліфікованої допомоги власними силами, персонал центру дійсно надає в’їздну консультативну допомогу.

За I квартал 2013 року спеціалістами відділу виїзної консультативної медичної допомоги здійснено 191 виїзд до лікувально-профілактичних закладів Миколаївської області для надання консультативної допомоги населенню, що на 19 виїздів більше ніж в минулому 2012 році за той же період.

Як і в попередні роки основними причинами викликів консультантів залишаються: складність захворювань у пацієнтів, відсутність у лікувально-

профілактичних закладах відповідних вузьких кваліфікованих спеціалістів (судинних хірургів, нейрохірургів, токсикологів, кардіологів, комбустіологів, кардіохірургів та інших), відсутність сучасної діагностичної апаратури.

Додатково оглянуто консультантами 20 осіб за 2013 рік, 18 осіб за 2012 рік. Перевезено тяжкохворих до обласних лікувально-профілактичних закладів області 22 особи за 2013 рік, 16 осіб за 2012 рік. До НДІ міста Києва перевезено 8 хворих за 2013 рік, 3 хворих за 2012 рік.

За перший квартал 2013 року пройшли підготовку 441 медичний працівник закладів охорони здоров’я області на базі учбово-тренувального відділу підготовки з надання медичної допомоги в екстрених ситуаціях.

А в I кварталі 2013 року медична бригада центру приймала участь у спеціальному тренуванні щодо організації пошуку і рятування людей у зимово-весняний період на водоймах, командно-штабних навчаннях по підготовці та проведенню антитерористичної операції на об’єкті Державне підприємство спеціалізований морський порт «Октябрьск» та на об’єкті Миколаївський академічний художній російський драматичний театр.

З метою виконання національного проекту «Вчасна допомога» на території Миколаївської області створюється оперативно-диспетчерська служба. Для служби у м. Миколаєві на базі підстанції №1 станції швидкої медичної допомоги виділено три приміщення загальною площею 119,5 м2.

Представниками Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, були надані роз’яснення, щодо поставки високотехнологічного обладнання.

27.03.2013 року відбулося засідання комітету з економічних реформ при Миколаївській облдержадміністрації відповідно до протокольного рішення, затвердженого головою облдержадміністрації, головою комітету з економічних реформ Миколаївської облдержадміністрації наданні доручення керівникам структурних підрозділів у вирішенні питань.

Проблемними питаннями є кадрове забезпечення оперативно-диспетчерської служби, виконання технічних вимог до приміщень, фінансування на обладнання інженерних систем інфраструктури оперативно-диспетчерської служби.

Взагалі, питання, які потребують рішення, постають кожен день, наприклад: для надання екстреної медичної допомоги на території області задіяні 97 автомобілів, з них 55 нових автомобілів отримані в 2012 році та потребують заміни 44 автомобілі, необхідне в подальшому оновлення автопарку та збільшення кількості спеціалізованих автомобілів швидкої медичної допомоги. Екстрена медична допомога населенню надається 83 бригадами. Однією з причин затримки виїзду на виклик бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги є технічний стан автомобільних доріг Миколаївської області, віддаленість населених пунктів. І це тільки частина проблем, але повторюю, ми вирішуємо їх по мірі можливостей.

Понравилась статья? Внесите сумму, по Вашему усмотрению, для поддержания работы портала. Оплатить

 

 

А.Л. Самойлов


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2019. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur