Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

 

Хобзей Микола Кузьмич, директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України

ПІДСУМКИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЕКСТРЕНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ»

Держава взяла курс на покращення медичної допомоги. Зокрема, Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зазначила, що стан екстреної медичної допомоги свідчить про рівень цивілізованості країни. Що ж зроблено у системі надання екстреної допомоги на сьогодні?

 

 

 

 

— На виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 2013 року № 141 «Про проведення інспекційної перевірки» для реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на територіях адміністративно-територіальних одиниць України працівниками Центрального апарату Міністерства охорони здоров’я України та Державним закладом «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» було проведено перевірку центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У ході перевірки встановлено, що територіальні заклади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф пройшли державну реєстрацію. Більшість з них зареєстровані як комунальні заклади (15), решта — як комунальні установи (7) і територіально-медичні об’єднання (3). Є лікувально-профілактичний заклад — Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Чернігівської обласної ради — та станція швидкої допомоги (м. Київ, рішення Київради від 21 лютого 2013 р. № 25/9082 «Про створення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва»).

Дніпропетровський, Львівський, Рівненський центри екстреної медичної допомоги станом на 10 липня 2013 р. не перереєстровані. Тернопільський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, створений розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації, ще не затверджений на сесії обласної ради.

На території Україні функціонують 118 станцій екстреної медичної допомоги, які входять до складу центрів на правах структурних підрозділів. У Дніпропетровській області 6 станцій, у Луганській — 10, у Львівській — 2 станції, у місті Харкові — 1 станція не входять до структури центрів, а зареєстровані й діють як самостійні юридичні особи, фінансуються з обласних бюджетів.

На даний час відкрито 855 пунктів постійного базування та 247 — тимчасового. До кінця 2013 р. планується відкрити ще 20 пунктів постійного базування.

Для кожного закладу надано окреме приміщення. Найменшу площу має Центр екстреної медичної допомоги в АР Крим (259 м2), а найбільшу — у Херсоні (7,5 тис. м2; для цього Центру виділено приміщення онкодиспансеру).

Ліцензію на медичну практику отримали 18 центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, документи 5 центрів перебувають на розгляді у Міністерстві охорони здоров’я України, 4 центри готують документи на медичну практику для подання в Міністерство охорони здоров’я України.

Ліцензії на застосування наркотичних засобів мають 18 центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф України. Автономною Республікою Крим подані документи до Комітету з контролю за наркотиками, а такі регіони, як Донецька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Одеська, Черкаська, Івано-Франківська, Тернопільська області, ще готують відповідні документи.

— На якій стадії впровадження перебуває Національний проект «Вчасна допомога»?

— У Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Львівській, Харківській областях та у Києві завершені роботи з будівництва та реконструкції будівель і приміщень для єдиних оперативно-диспетчерських служб. В інших областях такі роботи планується завершити до кінця 2013 р.

Приміщення відповідають нормативам розміщення працівників оперативно-диспетчерської служби. У Донецькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій, Чернігівській областях триває розробка проектно-кошторисної документації з реконструкції будівель для оперативно-диспетчерської служби. У Кіровоградській, Луганській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській областях кошти на ремонт оперативно-диспетчерських служб не надані.

— Як забезпечуються центри медикаментами, паливно-мастильними матеріалами та транспортом?

— Усі центри екстреної медичної допомоги України забезпечені медикаментами для надання медичної допомоги протягом року. У першому півріччі забезпеченість паливно-мастильними матеріалами в територіальних центрах України становила 100 %. Виникають труднощі із забезпеченням пальним наприкінці року в Івано-Франківській, Кіровоградській, Тернопільській областях.

До територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф України має бути передано 3988 автомобілів, прийнятих на баланс за формою № ОЗ-6–2109 (52,9 %), з проблисковими маячками — 3026 (76 %), із сиренами — 2715 (68 %). В оренду передано 163 автомобілі (4 %). Акти прийому-передачі не оформлені на 179 автомобілів.

Високовартісні автомобілі, що перебувають на гарантії, проходять технічне обслуговування на фірмових СТО. У Вінницькій області технічне обслуговування та ремонт санітарного транспорту організовано КАБЗОЗ «Авторемонтна база установ охорони здоров’я». У Дніпропетровській та Львівській областях технічне обслуговування та ремонт санітарного транспорту організовано шляхом укладання договорів із спеціалізованими станціями технічного обслуговування. У Полтавській області технічне обслуговування та ремонт санітарного транспорту здійснюється технічним підрозділом у складі Центру, у Києві — комунальним підприємством «Спецавтотранс». Свої ремонтні бази у складі центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф мають Волинська, Житомирська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська області.

— Що Ви можете сказати про навчання, підготовку та підвищення кваліфікації?

— У структурі всіх територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф України, крім Житомирської, Тернопільської області та м. Севастополь, відкриті і працюють навчально-тренувальні відділи, забезпечені манекенами та необхідними навчальними посібниками. Навчальні класи зазначених відділів обладнано на базі центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф України, крім Черкаського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, де навчальні класи розміщені на базі медичного коледжу та Центру підвищення кваліфікації лікарів.

За минулий період 2013 р. у навчальних класах територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф України підготовлено 8592 особи: 648 лікарів (7,5 %), 2411 фельдшерів (28 %), 626 медичних сестер (7,3 %), 2003 водії (23,3 %), 2904 немедичних працівника (33,8 %).

— Як фінансується реформування?

— На 1 липня 2013 р. фінансування адміністративно-територіальних одиниць України проведено на 95 %. Заборгованість, яка висвітлена у довідці (співпраця з органами Державного казначейства України), виникла у зв’язку із затриманням оплати зареєстрованих зобов’язань службою Казначейства. Загальна заборгованість із заробітної плати складає 20 млн 751 тис. грн. Найбільшим цей показник є в Донецькій (12 млн 779 тис. грн), Львівській (2 млн 720 тис. грн), Тернопільській (2 млн 551 тис. грн) областях. Слід звернути увагу на заборгованість за кодом економічної класифікації видатків 2210 (предмети, матеріали, обладнання) — 13 млн 327 тис. грн, яка виникла майже в усіх областях України, особливо в АР Крим, Дніпропетровській, Миколаївській, Сумській, Хмельницькій областях. Є заборгованість майже в усіх областях України за кодом економічної класифікації видатків 2240 (оплата послуг) — 1 млн 971 тис. грн. Заборгованість у Києві за теплоносії складає 1 млн 700 тис. грн.

Зобов’язання щодо загальнообов’язкового Державного страхування від нещасних випадків виконано в усіх територіальних центрах екстреної медичної допомоги та медицини катастроф України у повному обсязі.

Понравилась статья? Внесите сумму, по Вашему усмотрению, для поддержания работы портала. Оплатить

Додати коментар


Захисний код
Оновити


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2016. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

Joomla inotur