Значною подією для м. Львова, як і в цілому для України, було проведення у червні 2012 року фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Головним управлінням охорони здоров’я Львівської області та управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради, на основі виданих державних актів, було сформовано план медичного забезпечення приймаючого міста та медичну концепцію приймаючого міста, яка була затверджена міським головою м. Львова та погоджена у МОЗ України.
Для досягнення мети медичної концепції перед Львівським центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф були визначені такі завдання:
I. Участь в організації системи управління медичними ресурсами дошпитального етапу в період підготовки та проведення Чемпіонату.
II. Організація інформаційного забезпечення заходів Чемпіонату: а) створення системи збору, обробки, обміну, аналітичної оцінки медичної інформації, пов’язаної з проведенням Чемпіонату.
III. Участь в організації медичної допомоги на міжнародних автошляхах Львівської області.
IV. Участь у щоденному медичному забезпеченні гостей Чемпіонату. а) налагодження співпраці медичних установ для роботи у єдиній системі надання екстреної медичної допомоги; б) залучення до надання ЕМД медичні служби відомчого підпорядкування; в) медичне обслуговування учасників та гостей ЄВРО-2012.
V. Участь у медичному забезпеченні у місцях проведення масових заходів та у дні проведення матчу.
VI. Організація медичної допомоги у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
VII. Підготовка медичного персоналу та навчання волонтерів, стюартів.
VIII. Налагодження взаємодії з усіма аварійно-рятувальними службами, що беруть участь у забезпеченні безпеки під час футбольних матчів на стадіоні.
Починаючи з 2008 року медична галузь Львівщини, у тому числі наш заклад, почала активно готуватись до забезпечення медичного обслуговування під час проведення у нашому місті футбольного чемпіонату. Були створені робочі групи, трансформовані в штаб з організації медичного забезпечення Чемпіонату, який розміщувався на базі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
За організацію роботи, систему управління та функціонування медичних ресурсів дошпитального етапу у повсякденних умовах та на випадок виникнення надзвичайної ситуації було покладено у відповідності до повноважень на Львівський центр медицини катастроф.
На базі КЗ ЛОР ЛОЦЕМД МК була створена цілодобова комп’ютерна система збору, обробки, обміну, аналітичної оцінки медичної інформації про пацієнтів, які звертались за медичною допомогою на всіх етапах надання медичної допомоги (первинне місце звернення - бригада швидкої медичної допомоги – стаціонар).
Ця інформація щоденно передавалась у Львівський регіональний Міжвідомчий координаційний штабу з питань безпеки та правопорядку, у склад якого входили також працівники Львівського центру медицини катастроф. У штабі медична інформація, що надходила з Львівського центру медицини катастроф, узагальнювалась та передавалась двічі на добу в управлінські структури регіонального та державного рівнів.
Організація дошпитального медичного забезпечення міжнародних автошляхів була однією із складових медичної концепції Приймаючого міста. Львівський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф забезпечив покриття екстреною медичною допомогою основних міжнародні автомагістралі міжнародного значення завдяки функціонування чотирьох притрасових пунктів медицини катастроф. А це в свою чергу підвищило рівень безпеки життя завдяки швидшому реагуванню на екстремальні ситуації в регіоні .Дислокація пунктів забезпечувала доїзд до місця виклику в межах 10-15 хв. та транспортування до найближчого лікувального закладу.
Один з пунктів відіграє роль інформаційно-координаційного центру. На базі нашого закладу був розміщений центральний сервер, який за допомогою мережі Інтернет підтримував зв’язок з чотирма іншими пунктами та здійснювалась передача в реальному часі всіх звернень за медичною допомогою. Здійснювалась координація роботи бригад швидкої допомоги у районах.
Забезпечення роботи пунктів ЕМД відповідало європейським стандартам. У напрямок роботи Львівського центру медицини катастроф під час проведення Чемпіонату включалась також щоденне забезпечення гостей належною медичною допомогою. Для максимально ефективної роботи у Львівському центрі медицини катастроф були створені бригади з числа працівників, які володіли іноземними мовами. У диспетчерській службі - для прийому викликів від іноземних громадян, у складі бригади - для спілкування під час надання медичної допомоги.
З метою функціонування у єдиній системі надання екстреної медичної допомоги були налагоджені зв’язки, відшліфована співпраця та взаємообмін інформацією зі всіма медичними службами Львівської області, що були визначені наказом ГУОЗ для надання всіх видів медичної допомоги та визначеними базовими лікувальними закладами м. Львова на випадок потреби надання стаціонарної медичної допомоги.
У відповідності до Плану заходів з питань безпеки та правопорядку нашою установою було погоджено ряд спільних дій із медичними службами відомчого підпорядкування.
Щоденно бригада центру медицини катастроф чергувала в аеропорту. Основним завдання було – надання, при потребі, високоспеціалізованої дошпитальної медичної допомоги та транспортування у профільний медичний заклад. Медичне обслуговування учасників та гостей ЄВРО-2012 службою Львівського центру медицини катастроф здійснювалось щоденно при потребі у відповідності до алгоритмів надання медичної допомоги у позашпитальних умовах, використовуючи при цьому стандарти, прийняті у країнах Європейської спільноти.
Враховуючи основні завдання нашої служби як служби медицини катастроф, до обов’язків нашого центру під час проведення футбольних матчів входило організація медичної допомоги у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
Основну роль у якісному забезпеченні медичної допомоги під час проведення футбольних матчів у м .Львові є наявність добре підготовленого персоналу.
Маючи вагомий вантаж знань та досвіду, в руслі підготовки до проведення Чемпіонату, на базі Львівського центру медицини катастроф з жовтня 2011року згідно наказів ГУОЗ ЛОДА на базі навчально - тренувального відділу було розпочато цикл семінарів з питань екстреної медичної допомоги дошпитального етапу.
Під час проведення семінарів використовувалось манекени, муляжі,імітатори навчально - тренувального відділу а також табельне оснащення та обладнання реанімобіля. Для проведення семінарів були залучені члени виїзних бригад Львівського центру медицини катастроф, що мало великий позитивний ефект у підготовці медиків. Оскільки під час проведення тренінгів розроблялись ситуаційні завдання, взяті з практичної діяльності, демонструвалась роль кожного працівника при наданні екстреної медичної допомоги та злагодженість у роботі бригади.
Вагому роль у підготовці до забезпечення належного проведення футбольних матчів ЄВРО 2012 у м. Львові була налагоджена та скоординована робота всіх задіяних служб. Починаючи з 2009 року, бригади Львівського центру медицини катастроф під час проведення спільних навчань, відпрацьовували спільні дії з усіма службами. Зокрема з медичними службами Львівської станції швидкої медичної допомоги, з медичною службою внутрішніх військ, медичною службою госпіталю Державної прикордонної служби, клінічної лікарні Львівської залізниці. Проведено навчання з підрозділами ГУ МНС у Львівській області, МВС, СБУ України у Львівській області. Відпрацьовувалась спільні дії при ДТП на автостраді міжнародного значення, з великою кількістю потерпілих, при виникненні пожежі у готельно-відпочинковому комплексі, при загрозі терористичного акту, при падінні літака, при аварії на залізниці і т. д.
Основним вагомим результатом роботи Львівського центру медицини катастроф під час проведення футбольних матчів ЄВРО-2012- це набуття безцінного, ґрунтовного досвіду щодо роботи медичної служби дошпитального етапу в організації, підготовці та забезпеченні заходів з великою кількістю людей..
Неабияким позитивом під час підготовки до проведення футбольного чемпіонату є підвищення кваліфікаційного рівня медичного персоналу, що брали участь в медичному забезпеченні заходу, ознайомлення їх з стандартами надання медичної допомоги у позашпитальних умовах, підвищення престижу роботи у службі швидкої та екстреної медичної допомоги.
Важливим фактором є також поглиблення співпраці з суміжними службами, налагодження векторів взаємопередачі та взаємообміну інформацією,вміння спільно працювати в єдиному медичному просторі та надавати медичну допомогу за визначеними ЄВРО-2012» .