Дніпропетровській станції швидкої медичної допомоги більше 100 років. Вся історія розвитку служби свідчить про те, що вона постійно удосконалює форми своєї роботи відповідно до вимог часу.
У 1883 році у Катеринославі стався землетрус, він співпав з святкуванням, яке проводив губернатор міста. Це було перше надання медичної допомоги при масових ураженнях, її надав єдиний лікар міста Карл Іванович Роде.
1904 року в Катеринославі засновано товариство швидкої медичної допомоги, головою ради правління був Н.М. Оранський. На той час працювало 3 лікаря, було дві кінних тачанки, таку назву мали карети, звідки і пішла назва «Карета швидкої медичної допомоги». Існувала служба на добровільні пожертвування або за невелику плату при наданні допомоги.
Історичні факти свідчать, що організація становлення служби швидкої медичної допомоги та думки про неї завжди виникають після великих катастроф, аварій, стихійного лиха, де є масові жертви, травми, коли необхідно терміново, вміло, професійно в будь-яких умовах (холод або спека, дощ або сніг) надавати медичну допомогу потерпілим. Все це і в теперішній час є основним принципом роботи швидкої медичної допомоги.