Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

Швидка допомога Харківщини: кроки історії та сьогодення

Федак Б. С.

Забашта В. Ф.

Сьогодні ніхто не може уявити собі охорону здоров’я без швидкої медичної допомоги. Світова історія цієї служби нараховує 132 роки з часу відкриття першої станції ШМД у Відні, столиці Австрії. У Російські імперії перші станції з’явилися у Москві та Санкт-Петербурзі (1891–1896), а на теренах України — у Києві (1902), в Одесі (1903) та Харкові (1910).

 

Дніпропетровській станції швидкої медичної допомоги більше 100 років. Вся історія розвитку служби свідчить про те, що вона постійно удосконалює форми своєї роботи відповідно до вимог часу.

У 1883 році у Катеринославі стався землетрус, він співпав з святкуванням, яке проводив губернатор міста. Це було перше надання медичної допомоги при масових ураженнях, її надав єдиний лікар міста Карл Іванович Роде.

1904 року в Катеринославі засновано товариство швидкої медичної допомоги, головою ради правління був Н.М. Оранський. На той час працювало 3 лікаря, було дві кінних тачанки, таку назву мали карети, звідки і пішла назва «Карета швидкої медичної допомоги». Існувала служба на добровільні пожертвування або за невелику плату при наданні допомоги.

Історичні факти свідчать, що організація становлення служби швидкої медичної допомоги та думки про неї завжди виникають після великих катастроф, аварій, стихійного лиха, де є масові жертви, травми, коли необхідно терміново, вміло, професійно в будь-яких умовах (холод або спека, дощ або сніг) надавати медичну допомогу потерпілим. Все це і в теперішній час є основним принципом роботи швидкої медичної допомоги.

 

Станция скорой и неотложной медицинской помощи г. Симферополя является самостоятельным учреждением, оказывающим экстренную медицинскую помощь на догоспитальном этапе жителям г. Симферополя общей численностью 355 300 человек.

 

Станция основана 20 марта 1921 г., когда наркомздрав г. Симферополя принял решение – «О целесообразности объединения распределителя скорой медицинской помощи и дежурных ночных врачей в одно учреждение». Во исполнение данного решения начальником Управлением горполиклиники и амбулаторий наркомздрава г. Симферополя Моносзоном 20 марта 1921 года была создана фельдшерская бригада скорой помощи и придана пожарной команде, которая находилась на ул. Пушкина, 30. Работала эта бригада с 22:00 до 8:00 и выезжала только на уличные вызовы. Этот день является днем основания станции скорой медицинской помощи г. Симферополя.

Київській міській станції швидкої медичної допомоги виповнюється 110 років. 
це один із найстаріших медичних закладів міста, а за своєю специфікою роботи  –  завданням,
організаційно-функціональною структурою, методами і методиками надання екстреної
медичної допомоги на догоспітальному етапі – перший заклад на Україні та в числі першого
десятка подібних закладів в Європі.

 

 

Зародження швидкої медичної допомоги в м. Києві можна віднести до 1881 року, коли за ініціативою Товариства Київських лікарів був організований «Гурток лікарів з метою лікарських чергувань», який 6 лютого (за старим стилем) цього ж року відкрився при міській управі на вул. Хрещатик пункт нічних чергувань, в яких на добровільних засадах приймали участь 19 лікарів (1882 р. – 21; 1883р.  –  29).

Діяльність пункту носила, в основному, філантропічний характер. Допомога при нещасних випадках і травмах подавалась безкоштовно, а виїзди додому оплачувались. Кількість звертань у пункт нічних чергувань із року в рік збільшувалась. Невдовзі він був неспроможний задовольнити зростаючу потребу киян в терміновій допомозі. Мало місце і те, що деякі лікарі відмовлялися від неприбуткових викликів, а інші звільнялися з роботи.


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2019. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur