Змагання для бригад швидкої медичної допомоги.
Перша спроба інтеграції до світової системи невідкладної медицини та нового «дихання» у навчанні та підготовці працівників служби, була участь екіпажу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у міжнародних змаганнях служб екстреної медичної допомоги Ралі Рейвіз (Республіка Чехія) у 2006році. Україна в особі Львівської делегації першою з країн колишнього СРСР була представлена на таких змаганнях.
Розуміючи важливість та необхідність такого заходу для підвищення рівня знань, удосконалення практичних навичок працівників виїзних бригад а звідси - покращення якості надання екстреної медичної допомоги населенню Львівщини та отриманий досвід стали поштовхом для організації та проведення у Львові аналогічних навчань-змагань. У 2006р. Львівський центр медицини катастроф організував та провів перші змагання «Галицькі медичні ралі» з міжнародним представництвом. Резонанс проведення заходу був колосальним. Наша установа отримала пальму першості в організації такого змагання - навчання. У подальшому, неодноразово бригада центру була учасником таких змагань в Україні, Республіці Польща та Прибалтика. З кожною новою участю виростав рівень знань та вмінь спеціалістів, відшліфовувались навики, засвоювались європейські стандарти роботи. Участь у міжнародних змаганнях з медичного рятівництва – шлях до найвищого рівня знань та майстерності персоналу служби екстреної медичної допомоги.
Такі змагання для бригад швидкої медичної допомоги були пізніше проведені у західних областях України, у 2013 році - у м. Києві.
Впровадження Львівським центром медицини катастроф міжнародного медичного проекту «Створення транскордонної мережі пунктів екстреної медичної допомоги та інформаційно – координаційного центру в м. Львові» на території Львівської області.
Комунальним закладом „Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” було розроблено спільний проект за Програмою Добросусідства Польща-Білорусь-Україна INTERREG IIIА/TACIS CBC «Створення транскордонної мережі пунктів екстреної медичної допомоги та інформаційно – координаційного центру у м. Львові»
Програма Польща – Білорусь – Україна INTERREG IIIA/Tacis CBC – одна з семи програм добросусідства, яка офіційно була затверджена Європейською Комісією 5 листопада 2004 року. Проекти, що реалізуються в межах цієї програми, фінансуються Європейським фондом регіонального розвитку (ЄФР) для країн ЄС та програмою економічної допомоги TACIS – для країн, котрі не є членами Європейського Союзу. Фінансування з цієї програми прикордонної співпраці надається у вигляді грантів.
Основна мета Програми - співпраця між місцевими та регіональними владами сусідніх територій, направлена на створення транскордонних центрів суспільно-економічного розвитку шляхом реалізації спільних стратегій. Програма має на меті підвищити життєвий рівень та суспільно-економічну інтеграцію прикордонних територій через тісну співпрацю та взаємодію.
Для розгляду нашого проекту «Створення транскордонної мережі пунктів екстреної медичної допомоги та інформаційно – координаційного центру у Львові» координатором була подана заявка до Спільного Технічного Секретаріату Програми Добросусідства Польща – Бєларусь - Україна INTERREG IIIA/Tacis ПГС 2004-2006 в рамках ІV набору 13 травня 2007р. у м. Варшава.
Проект був розглянений та переданий у відбірковий комітет Програми та отримав високий рейтинг експертної оцінки. Проект був унікальним, тому що це перший проект з інвестиційною складовою в галузі медицини, який фінансується Програмою Добросусідства Польща – Бєларусь - Україна INTERREG IIIA/Tacis ПГС 2004-2006 в Україні.
Учасники проекту.
Зі сторони України – провідний партнер комунальний заклад „Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”;
Зі сторони Польщі - інші партнери – Станція екстреної медичної допомоги та санітарного транспорту в м. Люблін та Воєводський шпиталь в м. Перемишль.
Мета проекту.
У проекті закладено дві головні мети:
1. створення передумов для довгострокової співпраці партнерів, територіально розташованих на суміжних територіях
2. організація на українській території мережі пунктів екстреної медичної допомоги для підвищення безпеки на прикордонних міжнародних автострадах, а це підвищить рівень безпеки життя, завдяки швидшому реагуванню на екстремальні ситуації в регіоні
3. створення інформаційно-координаційного центру у м. Львові на користь місцевих общин і дозволить активізувати транскордонну співпрацю.
В рамках виконання проекту Львівський центр медицини катастроф забезпечив :