Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

Навчально-тренувальний відділ Центру в своїй структурі має:

  1. Лекційну залу для проведення теоретичних занять, розрахований на 35 курсантів. Для демонстрації лекційних матеріалів застосовується сучасний мультимедійний проектор, що дозволяє не тільки демонструвати зображення, а й відеоматеріали.
  2. Комп’ютерний клас до реформування був оснащений 7сучасними комп’ютерами. Також у Центрі створено сучасну електронну бібліотеку, де зібрані як матеріали, що слугують навчальними посібниками для медичних працівників, так і для осіб без медичної освіти (електронні підручники, інтерактивні програми, програми для тестової самопідготовки, відеотека).

Окрім того, всі персональні комп’ютери класу об’єднані в локальну мережу з можливістю виходу в мережу «Інтернет», що дозволяє курсантам і викладачам відділу використовувати найсучаснішу інформацію

  1. Клас для відпрацювання практичних навичок з надання екстреної медичної допомоги дорослим. Практичні навики реанімації у закладі відпрацьовуються в умовах наближених до реальних, тому реанімаційні заходи проходять безпосередньо на підлозі із застосуванням сучасних манекенів та волонтерів, для невеликих груп курсантів (6-8 осіб).
  2. Клас для відпрацювання практичних навичок з надання екстреної медичної допомоги дітям. Передбачає використання спеціальних манекенів, що дозволяє пройти підготовку з надання першої медичної допомоги дітям різного віку (як новонародженим, так і підліткам). У кабінеті також знаходиться бібліотека, де зібрано книги з різних медичних спеціальностей та література, що застосовуються для навчання медичних та немедичних працівників.
  3. Кабінет завідуючого навчально-тренувальним відділом, в якому знаходиться комп’ютер, що є сервером для локальної мережі, книги, підручники та методичні матеріали для навчання як медичних працівників, так і осіб без медичної освіти.

Основний перелік засобів оснащення відділу/центру для демонстрації та тренування

1. Манекени:

  • модель для реанімації новонародженого;
  • модель для реанімації підлітка;
  • модель для реанімації дорослого;
  • модель для внутрішньом’язової ін’єкції;
  • модель для надання допомоги при травмах (манекен людини);
  • демонстративна модель дихальних шляхів.

2. Оснащення:

  • набір ротоглоткових повітроводів;
  • апарати маска-мішок (немовлята, діти, дорослі);
  • дошка транспортувальна довга;
  • дошка транспортувальна коротка;
  • ноші;
  • набір шин;
  • шийний комір-корсет (6 розмірів);
  • підставка для голови;
  • ножиці;
  • шприци;
  • перев'язувальний матеріал.

З метою матеріально-технічного забезпечення навчального процесу використовується лікувально-діагностичне обладнання, яке було отримано централізовано за кошти державного бюджету у лютому 2008 року, а саме:

- 3 системи для транспортування пацієнтів з апаратами  штучної вентиляції легень та непрямого масажу серця;

- 2 електрокардіографи SE – 1;

- 1 монітор – дефібрилятор HeartStar MRx;

- 1 апарат штучної вентиляції легень «Бриз - Т»;

- 1 ноші жорсткі;

- 3 електровідсмоктувачі хірургічні моделі PA – 2;

- 1 дихальний мішок «MEDICARE» для дорослих;

- 1 дозатор автоматичний шприцевий;

-  шийні комірці.

Процес навчання осіб без медичної освіти за 12-ти годинною програмою розпочинався з вхідного тестового комп’ютерного контролю.

   Після цього, впродовж 5 академічних годин проводилась теоретична підготовка відповідно до затвердженої МОЗ України програми. В другій частині циклу (7 академічних годин) група розбивалася на 3 підгрупи. 

Для двох із них в окремих залах проводилось відпрацювання практичних навичок з надання екстреної медичної допомоги.

Для третьої підгрупи проводилась демонстрація відеофільмів із застосуванням сучасного мультимедійного проектора.

Через певний час підгрупи слухачів  змінюють одна одну.

Після завершення другого дня навчання слухачі проходили заключний тестовий комп’ютерний контроль теоретичних знань, та визначення рівня засвоєння ними практичних навичок.

 При умові виконання навчальної програми курсу і успішної здачі заліку, кожному слухачу видається посвідчення про проходження курсів встановленого зразка.

Наявність посвідчення про проходження курсу “Основи підтримки життя BLS”, яке залишається чинним впродовж 3-х років, є юридичною підставою для відповідальності особи у разі ненадання нею першої медичної допомоги при невідкладному стані.

В грудні 2011 р створено Рівненську обласну громадську організацію «Рада реанімації (ресусцитації ) та екстерної медичної допомоги».

Міжнародна співпраця НТВ.

 З 2010 року налагоджені та підтримуються партнерські стосунки адміністрації комунального закладу “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Рівненської обласної ради з Польською Радою реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги та Ягелонським медичним університетом (Республіка Польща, м.Краків.).

Впродовж 2010-2013 р. на запрошення Польської Ради реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги проведено підготовку 6-и лікарів та 1-го фельдшера служби екстреної медичної допомоги Рівненської області в Республіці Польща, м.Краків відповідно до курсу “Спеціалізованих реанімаційних заходів у дорослих ALS” з отриманням ними сертифікатів Європейського зразка.

26 серпня 2010 року в м.Рівне, на базі клінічного лікувально-діагностичного центру ім.В.Поліщука за участю інструкторів Європейської та Польської рад реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги було організовано та проведено  науково-практичний семінар із вивчення підручника до курсу “Спеціалізованих реанімаційних заходів у дорослих ALS”, в якому прийняло участь 226 медичних працівників.

В серпні 2010 р. за згодою інструктора Європейської та Польської рад реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги Юрія Шиманського було надруковано 300 екземплярів підручника “Спеціалізованих реанімаційних заходів у дорослих ALS” для працівників служби екстреної медичної допомоги.

12 серпня 2011 року за участю інструкторів Європейської та Польської рад реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги в м.Рівне, на базі клінічного лікувально-діагностичного центру ім.В.Поліщука була організована та проведена друга обласна науково-практична конференція з міжнародною участю на тему: “ Стандарти Європейської ради реанімації  -2010. Діагностика та лікування політравм на до госпітальному та ранньому госпітальному етапах”, в якій взяли участь 207 медичних працівників.

Відповідно до Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України на 2012 рік та з метою реалізації наказу МОЗ України від 22.06.2011 року №370 “ Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної  медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та м.Києва”, за участі ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги»,  22-23 березня 2012 року в м.Рівне , на базі санаторіїв “Червона калина” та “Пролісок” було організовано і проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю “Єдина система екстреної  медичної допомоги. Створення та перспективи розвитку в Україні” та IV Національний відкритий чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги, в якому прийняли участь 33 команди, в тому числі 4 іноземні команди: 2 команди з Республіки Польща, 1 команда з Данії, 1 команда з Литви.

Науково-практична діяльність НТВ 

Впродовж 2011-2012 років працівниками Центру було узагальнено досвід надання виїзної екстреної медичної допомоги та підготовлено і надруковано 9 наукових статей з конкретними висновками та пропозиціями щодо поліпшення надання екстреної медичної допомоги при невідкладних станах.

Підсумки роботи навчально-тренувального відділу

У період з 21 жовтня 2006 року по 30 червня 2014 року (за 7 років та 8 місяців) у навчально-тренувальному відділі  пройшло підготовку з надання екстреної медичної допомоги 4423 осіб, з яких:

-  319 лікарів. Із них: 117 пройшли підготовку за 18-и годинною програмою, 132 лікаря (3 цикли тематичного удосконалення) -  за 72-хгодинною програмою, 70 лікарів пройшли курси підвищення кваліфікації  за 48-годинною програмою;

- 3110 молодших спеціалістів з медичною освітою (сестри медичні та фельдшери приймальних відділень, відділень анестезіології та інтенсивної терапії центральних районних лікарень, станцій і пунктів швидкої медичної допомоги тощо);

- 1041 осіб без медичної освіти (викладачі безпеки життєдіяльності загальноосвітніх  шкіл, пожежники, рятувальники головного управління ДСНС у Рівненській області, водії пасажирського транспорту, тощо).

За попередніми розрахунками, ці показники можуть бути поліпшені за умови розширення виробничих площ навчально-тренувального відділу та збільшення кількості у ньому штатних посад.

Нормативно-правовова база

  1. Закон України від 5.07.2012 року № 5081-VI «Про екстрену медичну допомогу», котрим передбачен навчання на базах НТВ територіальних центрів екстреної медичної допомоги медичних (в тому числі і фармацевтичних) та немедичних працівників навикам надання першої долікарської медичної допомоги
  2. Наказ МОЗ України від 18.03.2005 року № 120 «Про організацію навчання медичних та немедичних працівників з надання медичної допомоги в екстрених ситуаціях», яким регламентовано з 2005 року розпочати навчання медичних працівників та водіїв швидкої медичної допомоги, служби медицини катастроф, з метою стажування та підвищення кваліфікації з невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях за уніфікованими програмами на базах створених відділів (центрів);
  3. Наказ МОЗ України від від 02.03.2009 року № 132 «Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги», яким затверджене положення про навчально-тренувальний відділ (центр) підготовки з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях, передбачене проведення підготовки фахівців з надання невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях на базах НТВ (центрів) територіальних центрів екстреної медичної допомоги з наступним врученням  Сертифікату та встановлено періодичність таких навчань (1 раз на 3 роки);
  4. Наказ МОЗ України від 19.11.2009 року   № 833 «Про удосконалення системи підготовки з надання першої невідкладної медичної допомоги», яким затверджені навчально-тренувальні програми підготовки та підвищення кваліфікації з надання першої  невідкладної медичної допомоги  немедичних працівників, професійні обов’язки котрих пов’язані з наданням першої невідкладної медичної допомоги, трьох рівнів.

 


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2019. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur