Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

ntv-1 Навчально-тренувальний відділ, як структурний підрозділ медичного профілю КЗ ЛОР ЛОЦ ЕМД МК, свою діяльність здійснює згідно нормативно - правових документів, що регламентують роботу вказаного відділу. Основним завданням цього підрозділу є підготовка немедичних працівників, професійні обов'язки яких пов'язані з вмінням надавати домедичну допомогу та зацікавлених осіб з видачею посвідчення встановленого зразка про закінчений курс підготовки. ntv-2

У відповідності до Закону України «Про екстрену медичну допомогу», Постанови Кабінету Міністрів від 21.12.2012 р. № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу» у навчально- тренувальному відділі проводиться підготовка штатних немедичних працівників структурних підрозділів КЗ ЛОР ЛОЦ ЕМД МК (водіїв автотранспортних засобів, молодших медичних сестер, тощо) з питань надання домедичної допомоги особам, які перебувають у невідкладному стані (набуття знань з відпрацюванням практичних навичок).

Недосконалість нормативно - правової бази щодо функціонування даного структурного підрозділу у частині підготовки медичних працівників та в частині проведення підготовки на платній основі (оскільки відсутній документ щодо порядку здійснення навчання медичних працівників у цьому відділі та відсутній документ щодо розміру плати за проведення підготовки та підвищення кваліфікації, який повинен був бути встановлений МОЗ за погодженням з Мінфіном) унеможливлює на даний час повноцінно здійснювати всі функції навчально-тренувального відділу. Але відділ забезпечує:

- проведення навчання та практичної підготовки медичних працівників з питань надання екстреної медичної допомоги;

-    навчання та практичну підготовку немедичних працівників з питань надання домедичної допомоги;

-    організацію та проведення навчально-тренувальних заходів з питань екстреної медичної допомоги та дій рятувальних служб в осередках екстрених подій.

ntv-3 Діяльність навчально-тренувального відділу КЗ ЛОР ЛОЦ ЕМД МК адаптована та базується безпосередньо на основних вимогах сьогодення, а саме – післядипломне удосконалення, поглиблення знань та практичних вмінь медичних працівників лікувально-профілактичних закладів Львівської області з питань надання екстреної медичної допомоги (в тому числі з використанням табельного оснащення та обладнання, медикаментів) та його сучасний базовий нормативно - правовий супровід, навчання організації та управління роботою в осередках екстрених подій, навчання проведення медичного сортування та його застосування на дошпитальному та ранньому шпитальному етапах, вмінні надавати екстрену медичну допомогу згідно протоколів, навчання працювати у команді (бригаді), підготовка немедичних працівників вмінню надавати домедичну допомогу у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, питаннях навчання та відпрацювання алгоритму взаємодії між усіма учасниками проведення рятувальної операції у позашпитальних умовах, навчання про дотримання правил особистої безпеки та поведінку рятівника в осередках екстрених подій.

Навчання та підготовка слухачів проводитиметься на основі уніфікованих програм підготовки та навчальних програм, які складені та затверджені МОЗ України і погоджені з Міністерством освіти та науки України. У процесі підготовки слухачів використовуватимуться сучасні національні методичні розробки та рекомендації у медицині дошпитального та раннього шпитального етапів, зокрема роботи Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, досягнення європейської та світової медицини невідкладних станів.

Для забезпечення проведення підготовки слухачів навчально-тренувальний відділ КЗ ЛОР ЛОЦ ЕМД МК має нвідповідне матеріально-технічне забезпеченням для діяльності цього структурного підрозділу (приміщеннями, устаткуванням для моделювання невідкладних станів та відпрацювання практичних навичок, в тому числі наявні тренувальні манекени, на рівні що відповідає сучасним європейським стандартам в зазначеній галузі, мультимедійною, офісною, копіювальною технікою меблями, тощо). ntv-4

Формування кадрового складу працівників навчально-тренувального відділу у відповідності до наказу МОЗ України від 07.12.2012р. № 1018 «Про затвердження примірних штатних нормативів центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». До проведення підготовки слухачів у навчально-тренувальному відділі залучаються спеціалісти та фахівці з числа практикуючого персоналу установи, що мають достатній професійний досвід, вагомі знання та педагогічні здібності, пройшли навчання для такого роду діяльності в Україні і за кордоном. Хочеться відмітити, що навчання та підготовку проводили як лікарі так і фельдшери, як правило з однієї бригади. А це дало колосальний позитивний ефект при відпрацюванні практичних навичок на манекенах та муляжах. Оскільки курсанти не тільки отримали новітній теоретичний матеріал згідно програми, але «наживо» побачили бригадний узгоджений метод роботи працівників служби екстреної медичної допомоги.

Під час проведення підготовки застосовуються методики інтерактивної роботи курсантів, змодельовуються ситуації та складені завдання, узяті з повсякденної практичної роботи служби, ставиться акцент на організації роботи персоналу у команді, управління цим процесом керівником бригади, відпрацювання практичних навичок на манекенах, муляжах. Медичні працівники у своїх практичних заняттях мають можливість використовувати обладнання та оснащення, якими вони користуються у роботі, відпрацювати алгоритми надання допомоги при різних захворюваннях, травмах і т. д. Особи, що не мають медичної освіти освоюють весь перелік практичних навичок для надання домедичної допомоги людям у критичних станах. У навчально-тренувальному відділі проходять:

-    Післядипломне удосконалення знань спеціалісти та фахівці служби екстреної (швидкої) медичної допомоги, медичні працівники лікувально – профілактичних закладів Львівської області з питань надання екстреної медичної допомоги пацієнтам та потерпілим у щоденних умовах та при виникненні надзвичайних ситуацій, ознайомлення їх з європейськими стандартами надання екстреної медичної допомоги на дошпитальному етапі, удосконалення теоретичних знань та відпрацювання практичних навиків.

-    навчання та підготовку особи, які зобов’язані надавати домедичну допомогу.

У навчально-тренувальному відділі пройшли ознайомчі одноденні семінари- тренінги з питань організації та надання екстреної медичної допомоги лікарі за спеціальністю «Організація та управління охорони здоров’я», лікарі-інтерни за спеціальністю «Внутрішні хвороби» та «Сімейна медицина».

ntv-5 Одноденні практичні заняття з використанням манекенів, муляжів та іншого медичного обладнання навчально-тренувального відділу проводились для курсантів Львівського медичного коледжу післядипломної освіти.

Одним з інноваційних впроваджень у систему післядипломної підготовки медиків та немедичних працівників є проведення виїзних тренінгів та майстер-класів з питань надання екстреної медичної та домедичної допомоги. Лікарі та фахівці навчально- тренувального відділу провели такі тренінги у багатьох районах Львівської області.

Працівники навчально-тренувального відділу брали участь у спільних навчаннях з аварійно-рятувальними службами (ДСНС, МВС, СБУ), також були учасниками Регіонального семінару для журналістів, які висвітлюють надзвичайні ситуації та учасниками пластового Крайового ви шкільного табору провідників водного пластування. У всіх перечислених заходах спеціалісти центру проводили майстер-класи з опанування навичок надання домедичної допомоги, використовуючи при цьому моделі і тренувальні манекени. ntv-6

В рамках святкування 100-ліття Пласту - Ювілейної Міжкрайової Пластової Зустрічі – у м. Львові проводилась виїзні п’ятиденні тренінги для учасників - пластунів з питань надання невідкладної допомоги (територія Українського католицького університету та Духовної семінарії Святого духа при УГКЦ, вул. Хуторівка, 36 )- загалом – 256 осіб.

Вперше керівники закладів охорони здоров’я Львівщини підвищували післядипломний рівень своїх знань з питань функціонування служби екстреної медичної допомоги після її реформування на базі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Впродовж двох тижнів червня 2014 року у навчально-тренувального відділі закладу для організаторів охорони здоров’я проходили курси тематичного удосконалення «Організація надання екстреної медичної допомоги населенню на дошпитальному та ранньому шпитальному етапах».


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2019. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur