Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

Історія змагань бригад ШМД в Україні започаткована в 2008 році. Їх впровадив проф. А.А.Гудима, який на той час зорганізував та провів перший відкритий чемпіонат України на теренах Тернопільщини. Команда станції ШМД м. Тернополя зайняла на них п’яте місце (лікар команди Володимир Тройняк). В подальші роки регулярно відбувалися всеукраїнські змагання, які за традицією приймали міста команд переможців. Так, у 2008 році змагання відбувалися на території спортивної бази Славськ (Львівська область), де колектив з м. Тернополя посів третє місце. У 2010 році на Яворівському полігоні Тернопільська команда виборола четверте місце. Успішним можна вважати виступ Тернополян на чергових змаганнях, що проходили на Рівненщині, оскільки вони там зайняли почесне третє місце.

Тріумфально для команд Тернопільщини завершився відкритий чемпіонат України, який відбувся в м. Кам‘янці-Подільському, де окрім вітчизняних колективів, виступали бригади з Польщі та країн Прибалтики. Вперше прийнявши участь у подібних змаганнях, команда з м. Заліщики (лікар Галина Цимбалюк) стала абсолютним чемпіоном, а молодий колектив з м. Тернополя (лікар Роксолана Мірус) зайняла дев‘яте місце.

В наступні два роки заліщани двічі ставали чемпіонами європейських змагань, які традиційно проводяться в Польщі. На останньому Всеукраїнському конкурсі, що відбувся в м. Києві, Тернопільщину представляв інший молодий колектив станції №1 обласного центру (лікар Олександр Ляшко). Десяте місце команди серед тридцяти двох бригад ШМД можна вважати успішним.

Окрім цього, в м. Тернополі впродовж останніх років традиційно проводиться чемпіонат області. Цьогоріч відбувся вже четвертий конкурс, 29 травня в парку ім.Т.Г. Шевченка. Участь у ньому взяли 16 районних команд та два колективи з обласного центру. Організаторами виступили КЗТОР «ЦЕМД та МК» разом з ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського». Переможцями змагань стала команда з м. Заліщики, друге і третє місця посіли колективи м.Тернополя, яким були врочисто вручені кубки. Всі інші учасники змагань також отримали різноманітні нагороди як переможці в окремих номінаціях.

Незмінні організатори змагань - КЗТОР «ЦЕМД та МК» разом з ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського». Викладачами кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги (зав. кафедрою проф.М.І.Швед), кафедри медицини катастоф і військової медицини (зав. кафедрою проф. А.А Гудима) розробляються конкурсні завдання, а науковці одночасно є суддями на цих змаганнях. Активну участь у них також приймали студенти вишу, члени наукового гуртка курсу екстреної медичної допомоги, які доволі демонстративно виступили в якості позурантів.

Як правило, після закінчення відбувається обласна науково-практична конференція з ШМД, де проводиться детальний моніторинг діяльності бригад на всіх конкурсних завданнях, а викладачі медуніверситету читають лекції з даної проблематики. Таким чином, практичні медики мають змогу проаналізувати власні виступи, врахувати типові помилки, обмінятися досвідом з колегами, проконсультуватися з науковцями.

Поза всяким сумнівом, подібні навчання, як, власне, і змагання служби швидкої медичної допомоги Тернопільщини в кінцевому результаті здатні підвищити рівень готовності цієї важливої ланки в системі охорони здоров’я населення і в подальшому сприятимуть своєчасному та якісному наданню екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі.


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2017. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur