Ukrainian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Vietnamese Welsh Yiddish

На Сумщині 5 травня 2016 року вперше було проведено регіональний конкурс бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (Е(Ш)МД) «Сумські медичні ралі – 2016». Цей важливий захід організовано згідно з планом основних організаційних заходів КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на 2016 рік напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на території Путивльського Музею партизанської слави, що у Спадщанському лісі.

Працівники екстреної служби завжди мають приймати рішення та діяти миттєво, адже згаяні хвилини можуть коштувати комусь життя. Тому їм, як і спортсменам, необхідні постійні тренування для підвищення професійної кваліфікації, відпрацювання практичних навичок і доведення своїх дій до автоматизму. Такою роботою над професіоналізмом і шліфуванням майстерності стали підготовка та участь бригад Е(Ш)МД у традиційних всеукраїнських, а цього року – і в перших регіональних «медичних ралі», а також визначення найкращої бригади для делегування її на всеукраїнський конкурс із міжнародною участю «Слобожанські медичні ралі – 2016», що відбулися в Харкові 25.05.2016 р.

Команди перед стартом

 

У конкурсі «Сумські медичні ралі – 2016» взяли участь заступник директора ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» Микола Дмитрович Близнюк; керівник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій Павлович Бутенко; доктор медичних наук, лікар-хірург, завідувач відділом підготовки з питань надання екстреної медичної допомоги ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України», голова правління ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» Віталій Омелянович Крилюк; голова Путивльської районної державної адміністрації Микола Іванович Шульга; голова Путивльської районної ради Євгеній Іванович Южаков; головний лікар Путивльської центральної районної лікарні Світлана Василівна Семененко; лікар Путивльської підстанції Е(Ш)МД Степан Петрович Миколаєць, а також колеги з Харківського КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», Сумського товариства Червоного Хреста та Сумського медичного коледжу.

Настанови від керівництва й організаторів учасникам конкурсу (зліва направо: Александренко А. В., Близнюк М. Д.,

Бутенко С. П., Шульга М. І., Семененко С. В., Южаков Є. І., Миколаєць С. П.)

 

Усього в змаганнях взяли участь 7 команд, до складу кожної з яких увійшли один лікар, два фельдшери та один водій.

 

Завдання отримано.

Знайомство з маршрутами та місцем виконання завдань (керівники бригад Е(Ш)МД – учасники конкурсу

 

Командам необхідно було виконати вісім завдань – одне теоретичне (тести) та вісім практичних. Конкурсні завдання та система їх оцінювання розроблені ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України». Головним суддею був Віталій Омелянович Крилюк. Кожен із конкурсів цікавий не лише своєю назвою, а і змістом і наближеністю до реальності: «Уперта», «Свято», «Міцні обійми», «Повторний виклик», «Золоті руки» тощо. Учасники змагань умовно повинні були «приймати пологи вдома», «потрапляти в надзвичайну ситуацію з великою кількістю потерпілих», «реанімувати тяжкохворих», «рятувати потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах», «правильно встановлювати діагноз і надавати екстрену допомогу хворому з рідкісною для нашої місцевості хворобою», «якісно виконувати складні лікарські маніпуляції». Того дня автомобілі швидкої медичної допомоги їздили Спадщанським лісом за встановленим маршрутом, поспішаючи «на виклики», щоб оперативно та якісно виконати складні завдання. Кілька годин тривала тяжка та напружена робота. Усі команди виступали гідно, працювали якісно та злагоджено, підтримуючи один одного. Повсякчас допомагали медичним працівникам і водії.

 Демонстрація професійних навичок (інтубація трахеї). Бригада Тростянецької підстанції Охтирської станції Е(Ш)МД

 Демонстрація професійних навичок (інтубація трахеї).

Бригада Тростянецької підстанції Охтирської станції Е(Ш)МД

 

 Реанімація «потерпілого»

 

Конкурс «Пологи вдома. Дитина народжується» (суддя ‒ заступник директора Центру Сергєєва О. В.)

 

«Вітаємо з новонародженим!» (на знімку бригада Тростянецької підстанції (переможець конкурсу) та судді)

 

Необхідно швидко зупинити кров «постраждалій під час вибуху»

 

 

Оперативна допомога під час «надзвичайної ситуації з багатьма потерпілими»

У кінці компетентне журі визначило переможців. Перше місце виборола команда Тростянецької підстанції Охтирської станції Е(Ш)МД «CardioVita» у складі лікаря Ярослава Володимировича Борисенка, фельдшерів Ігоря Миколайовича Сасіна та Віталія Івановича Гвоздіка та водія Олександра Васильовича Лук’янова. Колектив було нагороджено кубком, медалями та холодильником.

Друге місце посіла команда «Ромен» Роменської станції Е(Ш)МД у складі лікаря Олени Вікторівни Лопошук, фельдшерів Валентини Володимирівни Васильєвої, Наталії Вікторівни Могильної та водія В’ячеслава Юрійовича Рося. Окрім кубка та медалей, команда була нагороджена телевізором.

На третьому місці опинилася команда відділу медицини катастроф «ReanimatoR», яку представляли лікар Андрій Миколайович Заборний, сестри медичні ‒ анестезисти Юрій Іванович Левченко та Роман Володимирович Аленіч і водій Ігор Миколайович Романенко. Команду також нагородили кубком, медалями та мікрохвильовою піччю. Окрім цього, грамотами було відзначено інші команди за перемогу в окремих конкурсах. Гідно оцінили навички водія Кролевецької станції Е(Ш)МД Олександра Анатолійовича Божка під час надання допомоги бригадою великій кількості постраждалих.

Команди-призери змагань

Голова журі Віталій Омелянович Крилюк дав високу оцінку участі команд, організації проведення конкурсу: «Усе було просто супер! Переможцями можна вважати всі команди, адже участь у ралі – це хороше навчання для кожного з вас».

Процес нагородження

Директор КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Анатолій Васильович Александренко зазначив, що всі команди виявили гідні знання та професійні навички, у закладі ретельно проаналізують результати конкурсу, аби попрацювати над помилками та виправити їх до наступних змагань. Заступник директора ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» Микола Дмитрович Близнюк наголосив: «Я пишаюся тим, що на моїй рідній землі працюють такі професійні, талановиті люди. Дякую Анатолію Васильовичу за ініціативність та турботу про колектив». Керівник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Сергій Павлович Бутенко сказав, що змагання підняли службу екстреної допомоги на вищий щабель загальнодержавного рівня та запевнив, що такі конкурси стануть щорічними та, можливо, набудуть статусу всеукраїнських.

Активно долучилася до проведення змагань і об’єднана профспілкова організація. Було розгорнуто польову кухню, де представники кожної окружної профспілкової організації готували страви. Проведено конкурс «Кращий пасхальний кошик» від станцій Е(Ш)МД і адміністрації, в якому переможцем визнано Сумську станцію Е(Ш)МД.

«Сумські медичні ралі ‒ 2016» у кондитерському виконанні медиків

(переможець конкурсу кондитерських виробів)

 

 Представники адміністрації закладу готують свою творчу композицію на конкурс «Пасхальне диво»

Усі учасники та гості цьогорічного заходу поверталися додому, сповнені позитивних вражень і очікувань нових професійних і творчих змагань.

 

Даниленко Н., прес-секретар, журналіст КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», м. Суми, Україна

Фото Зимогляд Н.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


logo on blue
ТОВ "Професійні видання Східна Європа" Екстрена медицина: від науки до практики
emergency.in.ua © 2012 - 2017. Всі права захищені
Яндекс.Метрика
vk
facebook

 

Joomla inotur